italian food Krakow

Dobra kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Spośród licznych możliwości, które daje kuchnia europejska na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film