szpinak kasza jaglana

Dziś skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej także poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje gruntownie odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Często zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie wiele towarów odżywczych, ale organizm po prostu znosi je o wiele lepiej. Wspaniałym przykładem solidnego towary jest kasza jaglana, która dawniej gościła na stołach bardzo wielokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana zamiast ziemniaków

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to całkowicie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli sztampową, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są w istocie fajne. Z jakiego powodu jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada bardzo dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar albo trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj właściwym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bo też witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza wybitnie odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, skutkiem tego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.