włoska restauracja w centrum Krakowa

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują mniej znane dania – canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są również nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z różnych miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować trunków. Obiad z całą pewnością powinien obejmować też wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów norma. Italian Cuisine Krakow Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film